Magazzin – En son magazin haberleri

Kapadokya mağara oteli deneyimi: Sota Cappadocia

Yüzyıllar önce aktif yanardağ olan Erciyes ve Hasandağları’nın püskürmesi ile eşi benzeri olmayan doğal güzelliğini almış Kapadokya’nın en güzel yapılarından biri olan, Kapadokya’nın ilk yerleşimcilerinden bugüne kadar kullanılmaya devam eden mağaralardan esinlenilerek ortaya çıkan mağara oda konseptini minimalist bir iç mimariyle zenginleştiren Sota Cappadocia Cave Hotel, Kapadokya – Ürgüp’te misafirlerini ağırlıyor.     Uzun yıllar […]

04 Haziran 2016 - 17:58 'de eklendi
Kapadokya mağara oteli deneyimi: Sota Cappadocia


Yüzyıllar önce aktif yanardağ olan Erciyes ve Hasandağları’nın püskürmesi ile eşi benzeri olmayan doğal güzelliğini almış Kapadokya’nın en güzel yapılarından biri olan, Kapadokya’nın ilk yerleşimcilerinden bugüne kadar kullanılmaya devam eden mağaralardan esinlenilerek ortaya çıkan mağara oda konseptini minimalist bir iç mimariyle zenginleştiren Sota Cappadocia Cave Hotel, Kapadokya – Ürgüp’te misafirlerini ağırlıyor.

 

 

Uzun yıllar Kapadokya’daki önemli butik otellerde otel müdürlüğü yapan Nil Tuncer’in büyük uğraşları sonucunda Ürgüp Dereler Mahallesi’ndeki tarihi bir konağın restorasyon süreciyle başlayan Sota Cappadocia’nın yapım süreci, Mükerrem Kalkay’ın yatırım ortağı olmasıyla birlikte hız kazandı.

Otel ile ilgili detaylı bilgilere web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Restorasyon sürecinde yapının aslına uygunluğuna büyük önem veren Nil Tuncer, otelin genel konseptini de Kapadokya’nın eşsiz atmosferinin vazgeçilmezi olan mağara odalar üzerinde konumlandırdı.

image

Genel konseptiyle birlikte otelin tasarımında Nil Tuncer’le birlikte İç Mimar Oytun Berktan’ın imzası bulunuyor.

Şırahane, Tandır Oda, Kule Oda, Göbekli Oda, Kaya Oyma Erzak Odası gibi tematik odalarıyla misafirlerine en güzel şekilde hizmet vermeyi ve güzel bir Kapadokya deneyimi yaşatmayı hedefleyen Sota Cappadocia, Kapadokya Bölgesi’nin en güzel ilçelerinden biri olan Ürgüp’ün Dereler Mahallesi’nde bulunuyor.

Sota Cappadocia’nın en önemli özelliklerinden biri de tüm otelde sürdürülebilir enerjiyi destekliyor olmasıdır.

Bölgede yaygın olarak kullanılmakta olan kömür kazanları ve doğal gazlı çözümlerden farklı olarak SOTA Cappadocia, doğal bir yakıt olan pelet kazanı kullanmaktadır. Isınma ve su ısıtma çözümünü güneş enerjisi, pelet kazanı ve elektrik üzerine hibrid bir sistem ile kuran otel, misafirlerine maksimum konforu çevreci ve verimlilik artırıcı altyapısı ile sunuyor.

Ayrıca SOTA Cappadocia altyapısı ile sulama ve dış mekan yıkamada kullanmak üzere gri atık suları toplamakta ve dönüştürmektedir ve böylelikle daha kurak olan karasal iklimin hakim olduğu bu bölgede su kullanımını azaltmak konusunda destek olmaya çalışmaktadır.

Ürgüp Belediyesi’nin sunmakta olduğu geri dönüşüm desteği konusuna cam, kağıt ve diğer atıkları ayrıştırarak destek vermektedir.

2008 yılında Kapadokya’ya yerleşen Nil Tuncer, burada sıfırdan kurulumunu yaptığı yine mağara oda konseptinde bir butik otel ile Trip Advisor’da, müşterilerden gelen yorumlar doğrultusunda ‘’Avrupa’daki En İyi 25 Butik Otel’’ sıralamasına girmeye hak kazandı.

Bu başarısıyla birlikte Nil Tuncer’in otel yöneticiliği yaptığı dönemde pek çok başarısı mevcut.

Sota Cappadocia’nın yatırımcı ortağı Mükerrem Kalkay’da uzun süre Belçika’da yaşadıktan sonra Kapadokya’ya geldikten sonra burada uzun süre turizm rehberliği ve at biniciliği konusunda hizmet vermektedir.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER