Magazzin – En son magazin haberleri

YGS sonuçları 00.00’dan itibaren sisteme girebilir

Yaklaşık 2 milyon adayın girdiği YGS sonuçlarının saat 00.00’dan itibaren açıklanması bekleniyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen üniversite sınavının ilk etabı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuçlarının bu gece 00.00’dan itibaren sisteme girilmesi bekleniyor. ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden ve SMS ya da ÖSYM Mobil uygulaması ile öğrenilebilecek sonuçlar öğrenciler arasında büyük bir heyecanla bekleniyor. YGS sonuçlarına göre, […]

28 Mart 2016 - 20:52 'de eklendi
YGS sonuçları 00.00’dan itibaren sisteme girebilir

Yaklaşık 2 milyon adayın girdiği YGS sonuçlarının saat 00.00’dan itibaren açıklanması bekleniyor.

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen üniversite sınavının ilk etabı olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı sonuçlarının bu gece 00.00’dan itibaren sisteme girilmesi bekleniyor.

ÖSYM Sonuç Açıklama Sistemi üzerinden ve SMS ya da ÖSYM Mobil uygulaması ile öğrenilebilecek sonuçlar öğrenciler arasında büyük bir heyecanla bekleniyor.

YGS sonuçlarına göre, 150-179,99999 arası puan alan üniversite adayları, sadece iki yıllık bölümler ile açık öğretim programlarını tercih edebilecek. YGS puanlarından en az biri 180 ve daha fazla olan adaylar ise LYS’lere girme hakkı kazanacak.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER