Magazzin – En son magazin haberleri

Türk halkı ifşa edildi: thanksgiving.epicm.org

Yaklaşık 50 milyon vatandaşın kimlik bilgileri  Turkish Citizenship Database başlığıyla internet üzerinden yayımlandı. Bir internet sitesi, Türkiye vatandaşlarının tüm kimlik bilgilerini ifşa etti. Turkish Citizenship Database yani Türkiye Vatandaşları Veritabanı başlığı ile yayımlanan bilgiler arasında 50 milyon vatandaşın, TC kimlik numaraları, isim, soyisim, anne ve baba adları, cinsiyetleri, doğum tarihleri ve yerleri, kütü bilgileri, açık […]

05 Nisan 2016 - 0:02 'de eklendi
Türk halkı ifşa edildi: thanksgiving.epicm.org

Yaklaşık 50 milyon vatandaşın kimlik bilgileri  Turkish Citizenship Database başlığıyla internet üzerinden yayımlandı.

Bir internet sitesi, Türkiye vatandaşlarının tüm kimlik bilgilerini ifşa etti. Turkish Citizenship Database yani Türkiye Vatandaşları Veritabanı başlığı ile yayımlanan bilgiler arasında 50 milyon vatandaşın, TC kimlik numaraları, isim, soyisim, anne ve baba adları, cinsiyetleri, doğum tarihleri ve yerleri, kütü bilgileri, açık adresleri, kısacası vatandaşların gizli kalması gereken tüm bilgileri ortaya döküldü.

Torrent kullanılarak indirilebilen dosyanın adı ise mernis.sql.tar.gz. Peki bu ne anlama geliyor? MERNİS, Merkezi Nüfus İdare Sistemi’nin kısa adı. Dosyanın adının MERNİS olması, vatandaşların kimlik bilgilerinin depolandığı Merkezi Nüfus İdare Sistemi’nin hacklendiği ihtimalini akıllara getirdi.

Vatandaşların kimlik bilgilerini yayımlayan internet sitesi, Ankara’ya mesajlar da gönderdi. Sitede, “Türkiye’deki gerici ideolojilerin, kayırmacılığın ve artan dinciliğin kırılgan ve korumasız teknik altyapıya yol açacağını kim düşünebilirdi ki?” denilirken, mesajlar arasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da hedef alındı. Sitenin mesajında, “Erdoğan için bir şey yapın! Ülkenizi mahvediyor, tanınmaz hale getiriyor” denildi.

Söz konusu sitenin kimlik bilgilerini yayınladığı isimler arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de yer alırken, resmi kaynaklarca henüz bir açıklama yapılmış değil.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER