Magazzin – En son magazin haberleri

Panama Papers belgeleri bomba etkisi yarattı

Panama Papers belgeleri tüm dünyanın gündemine oturdu. Panama Papers sızıntıları, Putin gibi ünlü isimlerin birçok skandalını ortaya çıkardı. Aralarında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de bulunuğu çok sayıda dünyaca ünlü ismin, vergi kaçırmak için kullandıkları banka hesapları ile çok sayıda hukuki belgeler, Panama Papers belgeleri olarak internete sızdırıldı. İŞTE MERAK EDİLEN SORU: PANAMA PAPERS BELGELERİNDE […]

03 Nisan 2016 - 23:15 'de eklendi
Panama Papers belgeleri bomba etkisi yarattı

Panama Papers belgeleri tüm dünyanın gündemine oturdu. Panama Papers sızıntıları, Putin gibi ünlü isimlerin birçok skandalını ortaya çıkardı.

Aralarında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in de bulunuğu çok sayıda dünyaca ünlü ismin, vergi kaçırmak için kullandıkları banka hesapları ile çok sayıda hukuki belgeler, Panama Papers belgeleri olarak internete sızdırıldı.

İŞTE MERAK EDİLEN SORU: PANAMA PAPERS BELGELERİNDE TÜRKİYE’DEN KİM VAR?

Merkezi Panama’da yer alan ve hukuk bürosu olduğu belirtilen Mossack Fonseca’dan sızan belgelerin büyüklüğü yaklaşık olarak 2.6 terabayt boyutunda. İddialara göre söz konusu belgeler geçmişe doğru 40 yılı kapsıyor. Yine iddialara göre belgelerde 210 bin şirket ve şahsın adı geçiyor.

NEDİR BU PANAMA PAPERS?

Hukuk bürosu Mossack Fonseca’ya ait 40 yıllık özel belge ve dökümanların internete sızdırılmasıyla birlikte, gizli hesaplarda servetlerini saklayan ünlü isimlerin belgeleri ifşa oldu. İşte bu duruma internette panama Papers adı verildi.

PANAMA PAPERS PUTIN’İ YAKABİLİR

Panama Belgeleri arasında halen görev yaptığı ifade edilen 72 devlet başkanının da adı yer alıyor. Söz konusu liderlerden biri de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin. Panama Papers’ta adı geçen Vladimir Putin ve çevresindeki isimler, 1 milyar dolar aklayan bir Rusya bankasıyla yakın ilişkilerle suçlanmakta. Belgelerde Hüsnü Mübaret, Muammer kaddafi ve Başşar Esad’ın da adı geçmekte.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER