Magazzin – En son magazin haberleri

Obama’dan Erdoğan’a medya ve basın özgürlüğü uyarısı

ABD Başkanı Barack Obama’dan Türkiye için çarpıcı açıklamalar geldi. Obama’nın hedefindeki isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dı. Ankara ile Washington arasındaki soğuk rüzgarlar, Erdoğan’ın Washington’daki zirve sırasında ABD Başkanı Barack Obama ile ‘randevu’ alamamasıyla zirveye ulaşmıştı. Erdoğan ile Obama tüm bu gelişmelerin ardından dün yaklaşık bir saat süren bir toplantı gerçekleştirmişti. İşte bu toplantının ardından ABD […]

02 Nisan 2016 - 2:46 'de eklendi
Obama’dan Erdoğan’a medya ve basın özgürlüğü uyarısı

ABD Başkanı Barack Obama’dan Türkiye için çarpıcı açıklamalar geldi. Obama’nın hedefindeki isim Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dı.

Ankara ile Washington arasındaki soğuk rüzgarlar, Erdoğan’ın Washington’daki zirve sırasında ABD Başkanı Barack Obama ile ‘randevu’ alamamasıyla zirveye ulaşmıştı. Erdoğan ile Obama tüm bu gelişmelerin ardından dün yaklaşık bir saat süren bir toplantı gerçekleştirmişti.

İşte bu toplantının ardından ABD Başkanı Obama’dan çarpıcı sözler geldi. ABD’nin başkenti Washington’daki Nükleer Güvenlik Zirvesi’nin kapanışı sırasında basın mensuplarına açıklama yapan Obama, Ankara yönetiminin medyaya yönelik müdahalesinin yanlış boyutta ilerlediğini belirterek, Erdoğan’ın demokratik tartışmaları engelleme yoluna gitmemesi gerektiğini söyledi.

“Türkiye’deki bazı gelişmeler nedeniyle sıkıntı yaşadığım bir sır değil” diyen Obama, Ankara yönetiminin medyaya yönelik yaklaşımının tedirgin edici olduğunu vurgulayarak, Türkiye ile işbirliğinin kritik öneme sahip olduğunun altını çizdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER