Magazzin – En son magazin haberleri

Kılıçdaroğlu, Aile Bakanı’na ne dedi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu’na ne dedi? Türkiye’de siyaset ‘önüne yatarım’ kavgasına odaklandı. Yaşanan tüm gelişmeler ise şöyle… Karaman’daki Ensar Vakfı evlerinde çocuklara tecavüz edilmesi skandalı ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde gazetecilere açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, “Bir kere rastlanan bir olay Ensar Vakfı’nı karalamaya gerekçe olamaz; […]

08 Nisan 2016 - 0:27 'de eklendi
Kılıçdaroğlu, Aile Bakanı’na ne dedi?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aile Bakanı Sema Ramazanoğlu’na ne dedi? Türkiye’de siyaset ‘önüne yatarım’ kavgasına odaklandı. Yaşanan tüm gelişmeler ise şöyle…

Karaman’daki Ensar Vakfı evlerinde çocuklara tecavüz edilmesi skandalı ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde gazetecilere açıklamalarda bulunan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, “Bir kere rastlanan bir olay Ensar Vakfı’nı karalamaya gerekçe olamaz; hizmetlerini takdir ediyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

KILIÇDAROĞLU, AİLE BAKANI’NA NE DEDİ?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da Ramazanoğlu’na salı günkü grup toplantısında ağır sözlerle yanıt verdi. Yolsuzluk skandallarının patlak verdiği günlerde internete sızdırılan ses kayıtlarında bir bakanın Rıza Sarraf’a “Önüne yatarım” dediği öne sürülmüştü. İşte bu ses kayıtlarına atıfta bulunan CHP lideri, Ramazanoğlu için “Konuşamıyor, o da birilerinin önüne yatmış” dedi.

Bu sözler siyasetin gündemine otururken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve AKP’li milletvekilleri CHP liderine ağır sözlerle yüklenmeye başladı.

Erdoğan, Kılıçdaroğlu için “siyasi sapık” benzetmesini yaparken, Kılıçdaroğlu da Erdoğan’ın daha önce “Dolmabahçe’de oturup, Kadıköy’den gelen vapurlardaki kadınlara, kızlara bakıyorum” dediğini belirterek bunun “cinsel sapıklık” olduğunu savundu.

Siyasette bel altına inen kavga hala devam ederken iki tarafın da birbirine sert sözlerle yüklenmesi ve suçlamaları devam ediyor. Tüm bu gelişmelerin yanı sıra Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun sözlerini yargıya taşıdı. Ramazanoğlu, savcılığa şikayette bulunarak Kılıçdaroğlu’undan 50 bin Türk Lirası manevi tazminat talep etti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER