Magazzin – En son magazin haberleri

Facebook’taki ‘Resmileşti Dikkat’ yazısı asparagas çıktı

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta son günlerde paylaşılan ‘Resmileşti Dikkat’ yazısı ortalığı ayağa kaldırdı. Facebook’ta bir müddettir kullanıcılar fotoğrafları ve paylaşımlarından Facebook’un sorumlu olacağına dair yazı paylaşıyor. Ancak bu yazının gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmadığı açıklandı. KULLANICILARIN FACEBOOK DUVARLARINDA PAYLAŞTIĞI UYARI ŞÖYLE: “RESMILEŞTI DİKKAT!!!T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 […]

28 Mart 2016 - 20:29 'de eklendi
Facebook’taki ‘Resmileşti Dikkat’ yazısı asparagas çıktı

Dünyaca ünlü sosyal paylaşım sitesi Facebook’ta son günlerde paylaşılan ‘Resmileşti Dikkat’ yazısı ortalığı ayağa kaldırdı.

Facebook’ta bir müddettir kullanıcılar fotoğrafları ve paylaşımlarından Facebook’un sorumlu olacağına dair yazı paylaşıyor.

Ancak bu yazının gerçekle uzaktan yakından ilgisi olmadığı açıklandı.

KULLANICILARIN FACEBOOK DUVARLARINDA PAYLAŞTIĞI UYARI ŞÖYLE:

“RESMILEŞTI DİKKAT!!!T.C. Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğünün 16.02.2016 tarih ve 69471265-010-06/1955 sayılı Milli Güvenliği tehdit eden örgüt ve yapılarla irtibatlı kamu çalışanları hakkındaki Genelge (2016/4) Resmi Gazetede yayınlanmıştır. Ayrıca MİT Müsteşarlığı Sosyal Ağ Bildirgesi doğrultusunda Facebook’un güvenlik açığından ötürü hesabım üzerinde bulunan tüm verilerimin (IP, fotoğraflarım, paylaşımlarım vs.) çarpıtma yolu ve yasa dışı bir şekilde sahte kişilerce kullanılmasından ve doğabilecek tüm zararlardan ilgili Türk Ceza Kanunu maddeleri gereğince Facebook sorumludur. Bu hesabımdan başka bir hesabım olmadığını bildirir ve gereğinin buna göre yapılmasını tarafınıza arz ederim.NOT: PAYLASMAYIN DUVARINIZA YAPISTIRIN.”

image

Bu uyarıda ilginç olansa son bölümde yazan “Paylaşmayın duvarınıza yapıştırın” uyarısı. Bu uyarı da gerçekle çelişir nitelikte.

Daha önce de pek çok kez bu tip gerçeği yansıtmayan içerikler kullanıcılar arasında hızla yayılmış; ancak asparagas olduğu çok geçmeden ortaya çıkmıştı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER