Magazzin – En son magazin haberleri

Esra Erol’dan Cansel için sert tepki

Kayseri’de öğretmeni tarafından taciz edildikten sonra intihar eden lise öğrencisi Cansel olayına Esra Erol’dan çok sert tepki geldi. Türkiye’nin kanayan yarası olan kadına yönelik şiddet ve taciz olayı malesef ki bitmek bilmiyor. Hergün onlarca kadın uğradığı şiddet ve taciz nedeniyle psikolojik sorunlar yaşıyor. Bazı kadınlar bunu tedaviyle az da olsa atlabilselerde ne yazık ki bazı […]

28 Mart 2016 - 20:15 'de eklendi
Esra Erol’dan Cansel için sert tepki

Kayseri’de öğretmeni tarafından taciz edildikten sonra intihar eden lise öğrencisi Cansel olayına Esra Erol’dan çok sert tepki geldi.

Türkiye’nin kanayan yarası olan kadına yönelik şiddet ve taciz olayı malesef ki bitmek bilmiyor. Hergün onlarca kadın uğradığı şiddet ve taciz nedeniyle psikolojik sorunlar yaşıyor.

Bazı kadınlar bunu tedaviyle az da olsa atlabilselerde ne yazık ki bazı kadınlarda canına kıyıyor. En son yine acı haber Kayseri’de geldi. Kayseri’de genç bir kadın yaşadığı tacizi kimse anlatamadı daha sonra ise canına kıydı.

cansel-buse-kinali-nin-intiharina-ogretmeninin-tecavuzu-mu-sebep-oldu--6648698

Öğretmeni tarafından taciz edildi

Kayseri’de öğretmeni tarafından taciz edilen ve daha sonra yaşadığı durumu kimselere anlatamayan lise öğrencisi Cansel, polis olan babasının silahıyla intihar ederek hayatını kaybetti.

Durumu sadece çok yakın arkadaşına anlattığı iddia edilen genç kadının okul yönetiminin konunun üstünde durmaması nedeniyle daha kötü bir psikolojik ruh hali aldı.

Olayın acısını ve psikolojik boyutuna daha fazla dayanamayan genç kadın, ne yazık ki çözümü canına kıymakla buldu.

Ünlüler sosyal medyadan isyan etti

Öğretmeni tarafından taciz edildikten sonra intihar eden Cansel ile ilgili ünlüler de sosyal medyadan ateş püskürdü. Bir çok ünlü sosyal medyada adeta açtı ağzını yumdu gömdü.

Esra Erol’dan çok sert tepki

Sosyal medyada olaya kayıtsız kalmayan bir çok ünlü arasında Esra Erol’da vardı. Esra Erol, sosyal medya hesabından konuyla ilgili “Okul itibarını bir candan daha önemli tutan idareciler! Orada ki insancıklar! Sözde eğitimciler! Tecavüz edenin kendini akladığı, tecavüze uğrayanın büyük utancını yaşatan zihniyet! Vicdan var mı? Sizde?” sözlerini paylaştı.

esra erol'dan cansel isyanı

İşte sosyal medya üzerinde diğer ünlülerin konuyla ilgili yaptığı paylaşımlar:

DENİZ AKKAYA

Yazıklar olsun! Bazı meslekler vardır ki bu ayıp ile yanyana telaffuz dahi edilemez! Öğretmektir senin görevin ama sadece güzelliği ve geleceği. Böylesine pisliği, kötülüğü öğretmek değildir, o gencecik tazecik beyinlere. Yazıklar olsun!!!

EBRU GÜNDEŞ
Cansel için susma

SİNAN AKÇIL
Susma ki bir gün senin de değerlin, kız kardeşin, sevgilin,ablanın başına gelirse içine atmasın bu iğrençliği haykıra bilsin!

EDA ÖZERKAN
Sessiz kalmayın

MERVE OFLAZ
Bu ilk değil ama son olması için .

ÖZGE ULUSOY
Yazıklar olsun

YELİZ YEŞİLMEN
Çok üzüldüm umarım gereği yapılır

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER