Magazzin – En son magazin haberleri

Deniz Kuvvetleri 23 Nisan klibi sürprizi yaptı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 23 Nisan klibi hazırladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlanan klip büyük beğeni toplarken, komutanlığın YouTube hesabı üzerinden paylaşılan video büyük beğeni topladı. 23 Nisan Denizde Bayram adı verilen klipte çocuklar asker rolünde oynadı. Deniz Kuvvetleri Genel Sekreterliği tarafından üç ayda hazırlandığı öğrenilen kısa film, izleyenleri duygulandırdı. Klipte ilk […]

22 Nisan 2016 - 0:35 'de eklendi
Deniz Kuvvetleri 23 Nisan klibi sürprizi yaptı

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı 23 Nisan klibi hazırladı. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için hazırlanan klip büyük beğeni toplarken, komutanlığın YouTube hesabı üzerinden paylaşılan video büyük beğeni topladı.

23 Nisan Denizde Bayram adı verilen klipte çocuklar asker rolünde oynadı. Deniz Kuvvetleri Genel Sekreterliği tarafından üç ayda hazırlandığı öğrenilen kısa film, izleyenleri duygulandırdı. Klipte ilk kez kamera karşısına geçen 4-6 yaş grubu sekiz çocuk rol aldı. Kısa film, Foça, Dalaman, Aksaz’daki deniz ve hava üslerinde çekildi.

Ekran Resmi 2016-04-22 00.32.27

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından kısa film için yapılan açıklamada şu ifadere yer verildi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluş günü olan 23 Nisan 1920 tarihi hem Ulusal Egemenliğimizin simgesi olmuş hem de Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün bu günü sevgili çocuklara armağan etmesiyle özel bir anlam kazanmıştır.

Ulusal egemenliğimizin ve geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ile özdeşleşen değerlerin izinde, vatan ve millet sevgisiyle dolu, çağdaş bireyler olarak yetişmesi Deniz Kuvvetleri Komutanlığı olarak en büyük dileğimizdir.

Ekran Resmi 2016-04-22 00.30.52

Bu inançla yola çıkarak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu hem çocuklarımızla paylaşmak hem de denize ve denizciliğe gönül veren nesiller yetişmesine katkı sağlamak amacıyla kısa bir film hazırlanmıştır.

“23 Nisan Denizde Bayram” adlı kısa film; sevgi, saygı, dayanışma, iş birliği ve yüksek aidiyet duygularından ortaya çıkan özgün bir projedir.

3 AYDA HAZIRLANDI

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı personeli ve Sevgi Evleri Çocuk Yuvaları çocuklarının katılımıyla Deniz Kuvvetleri Genel Sekreterliği tarafından 3 aylık bir zaman zarfında hazırlanan film, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bağlısı komutanlık/birliklerce de büyük heyecan ve özveriyle desteklenmiştir.

Filmin çekimleri Deniz Kuvvetlerinin güzide personelinden dört kişilik bir ekip tarafından, Foça/İzmir, Dalaman/Muğla ve Aksaz/Muğla’daki deniz ve deniz-hava üslerinde ilk kez kamera karşısına geçen 4-6 yaş grubu 88 çocuğumuz ile gerçekleştirilmiştir. Savaş gemisi, denizaltı, deniz karakol uçağı ve helikopterlerde yapılan çekimler toplam 9 gün sürmüştür.

Türkiye’de ve dünyada çocuklarla ve çocuk sevgisiyle özdeşleşen Barış Manço’ya ait olan “Bugün Bayram” adlı şarkı projeye ayrı bir anlam ve değer katmış, büyük üstadı yeniden anmamız için de bir vesile olmuştur.

Ekran Resmi 2016-04-22 00.30.44

Deniz Kuvvetleri Komutanlığının ülkemiz ve dünya çocuklarına armağanı olan “23 Nisan Denizde Bayram” adlı kısa filmin hazırlık, çekim ve çekim sonrası tüm süreçlerinde büyük bir heyecan ve özveriyle yanımızda olan ve katkı sağlayan herkese şükranlarımızı sunarız.

Bu güzel kısa film vesilesiyle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü bir kez daha sevgi ve özlemle anıyoruz. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Bu güzel bayramı hep birlikte ve coşkuyla kutlamak üzere halkımızı ve kıymetli çocuklarımızı birlik ve gemilerimize davet ediyoruz.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı saygıyla sunar.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER