Magazzin – En son magazin haberleri

Cerattepe savunması: Ağaçları kesmedik, yerlerini değiştirdik

Artvin’in Cerattepe bölgesindeki maden çalışmasına karşı başlayan ‘direniş’ devam ederken Orman Genel Müdürlüğü’nden tartışma yaratacak bir açıklama geldi. Orman Genel Müdürlüğü’nün Cerattepe açıklamasında, bölgede ağaç kesilmediği savunuldu, ağaçların yerlerinin değiştirildiği ifade edildi. Yönetmelik gereği, maden çalışması öncesinde koordinatlara uygun olarak beton kazık çakma işleminin yapıldığı belirtilen açıklamada, kuru ve devrik olan ağaçların çalışmaları engellemesi üzerine, […]

28 Mart 2016 - 20:30 'de eklendi
Cerattepe savunması: Ağaçları kesmedik, yerlerini değiştirdik

Artvin’in Cerattepe bölgesindeki maden çalışmasına karşı başlayan ‘direniş’ devam ederken Orman Genel Müdürlüğü’nden tartışma yaratacak bir açıklama geldi.

Orman Genel Müdürlüğü’nün Cerattepe açıklamasında, bölgede ağaç kesilmediği savunuldu, ağaçların yerlerinin değiştirildiği ifade edildi.

Yönetmelik gereği, maden çalışması öncesinde koordinatlara uygun olarak beton kazık çakma işleminin yapıldığı belirtilen açıklamada, kuru ve devrik olan ağaçların çalışmaları engellemesi üzerine, kenara alındığı iddia edildi.

GERÇEK BAMBAŞKA

Cerattepe’deki gerçek ise bu açıklamanın aksine bambaşka. Günlerdir bölgede ağaçların kesilmemesi için çabalayan vatandaşların paylaştığı fotoğraflarda, çok sayıda ağacın katledilip, ardından da ısınmak için yakıldığı görülüyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER