Magazzin – En son magazin haberleri

Cansel için susma!

Cansel Buse… 18 yaşında bir lise öğrencisi. Kayseri’de yaşayan lise öğrencisi Cansel Buse intihar ederek, yaşamına son verdi. Genç kızın, en yakın arkadaşlarından biri, Cansel’in öğretmeninin tecavüzüne uğradığını ve bu yüzden canına kıydığını öne sürüyor. “Kayseri’de henüz 18 yaşındaki arkadaşım Cansel’e matematik öğretmenimiz B.Ö.’nün tecavüz etmesi ve okul yönetiminin Cansel’in şikayetlerinin üzerinde durmaması üzerine Cansel, […]

28 Mart 2016 - 19:52 'de eklendi
Cansel için susma!

Cansel Buse… 18 yaşında bir lise öğrencisi. Kayseri’de yaşayan lise öğrencisi Cansel Buse intihar ederek, yaşamına son verdi. Genç kızın, en yakın arkadaşlarından biri, Cansel’in öğretmeninin tecavüzüne uğradığını ve bu yüzden canına kıydığını öne sürüyor.

“Kayseri’de henüz 18 yaşındaki arkadaşım Cansel’e matematik öğretmenimiz B.Ö.’nün tecavüz etmesi ve okul yönetiminin Cansel’in şikayetlerinin üzerinde durmaması üzerine Cansel, dört gün önce polis babasının silahıyla kafasına sıkarak intihar etti” diye yazıyor Cansel’in arkadaşı.

ESRA EROL’DAN CANSEL İSYANI

İki gün önce kendisine “Ben kendimi öldüreceğim, kaldıramıyorum” dediğini öne süren Cansel’in arkadaşı, sosyal medya üzerinden paylaştığı bu ‘isyan’la Twitter’da Türkiye’nin gündemine girdi.

Her gün kadınların öldürüldüğü ülkemizde, böyle bir olayın yaşandığı iddiası üzerine #canseliçinsusmaetiketi oluşturuldu. Yeni Demokrat Kadın isimli internet sitesinden de yapılan açıklamade, “Cansel için ses olma” çağrıları yapıldı.

Resmi kaynaklardan henüz bir açıklama yapılmazken, Cansel’in canına kıymasına sebep olduğu öne sürülen matematik öğretmeninin de Kayseri’yi terk ettiği iddia ediliyor. Türkiye basınına Cansel ile ilgili yansıyan tek haber ise, “Genç kız polis babasının silahıyla canına kıydı” başlıklı adliye haberi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER