Magazzin – En son magazin haberleri

Ateist menajerinden Elçin Sangu’ya 100 bin dolarlık dava!

Ünlü sanatçıya menajeri Başay Okay, 100 bin dolarlık tazminat davası açtı. 2010 yılından beri Elçin Sangu’nun menajerliğini ve arkadaşlığını yapan Başay Okay, sanatçının hem sözleşmeye hem de, ahde vefa ilkesine aykırı davrandığını belirterek tazminat davası açtı. Rüya arkadaşlık bozuldu. İki ayrı reklam filminde oynayan Elçin Sangu’nun kendisi ile sözleşmesi devam ederken başka bir menajerle görüştüğünü […]

31 Mayıs 2016 - 11:26 'de eklendi
Ateist menajerinden Elçin Sangu’ya 100 bin dolarlık dava!

Ünlü sanatçıya menajeri Başay Okay, 100 bin dolarlık tazminat davası açtı.

2010 yılından beri Elçin Sangu’nun menajerliğini ve arkadaşlığını yapan Başay Okay, sanatçının hem sözleşmeye hem de, ahde vefa ilkesine aykırı davrandığını belirterek tazminat davası açtı. Rüya arkadaşlık bozuldu.

İki ayrı reklam filminde oynayan Elçin Sangu’nun kendisi ile sözleşmesi devam ederken başka bir menajerle görüştüğünü ve sanatçıyla sözleşmesini tek taraflı feshettiğini açıklayan Başay Okay, Elçin Sangu’nun dava değeri kadar mal varlığına tedbir konulması ve reklam faaliyetlerinin tedbiren durdurulması talebinde bulundu.

Başay Okay, Elçin Sangu için daha önceleri çok güzel açıklamalar yapmıştı.

“Elçin Sangu’yu (Kiralık Aşk’ın başrolü) İzmir’de keşfettim. Opera okumuştu, o dönem İzmir’de bir özel tiyatrodaydı. Bir dizi komik ve ilginç olaylar zinciri sonucunda Elçin ile çalışmaya başladık. İlk dönem günde 5-6 saat oyunculuk üzerine çalışıyorduk ve mesleğimle ilgili bildiğim her şeyi ona anlattım. Ama Elçin sonrasında sürekli kendi kendini geliştirmeye devam etti. Ve her bölümde de kendini aştığını görüyor ve ona hayran oluyorum.”

Başay Okay ile ilgili basında çıkan haberlerde ise taciz konusu başroldeydi.

“TRT dizisini dini kimliğime yapılan taciz nedeniyle bırakıyorum”
Aynamdaki Gökyüzü adlı dizinin cast direktörü Başay Okay, ateist düşüncesi nedeniyle muhafazakâr yapımcı Mesut Uçakan tarafından hakarete uğradı, TRT’deki görevinden istifa etti. Ateist kimliği nedeniyle TRT’deki işinden istifa etmek zorunda kaldı.

Bu durum herkesin kafasında merak uyandırdı. Elçin Sangu, menajeriyle ateist diye mi yollarını ayırdı? Bakalım bu sorunun yanıtını da yakında öğrenmeyi bekliyoruz.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER