Magazzin – En son magazin haberleri

Ankara’da terör saldırısı: 34 ölü, 125 yaralı

Ankara’nın kalbindeki Güvenpark’ta akşam saatlerinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamaya göre, patlama nedeniyle 34 kişi yaşamını yitirdi. Şiddetli patlamanın etkisiyle hastaneye kaldırılan 125 de yaralı bulunuyor. Hastanedeki yaralılardan 19’unun da durumunun ağır olduğu ifade edildi. VALİLİK AÇIKLADI: KIZILAY TRAFİĞE KAPALI KALACAK ERDOĞAN’DAN ANKARA SALDIRISI İÇİN İLK AÇIKLAMA Türkiye’nin başkenti Ankara bir […]

28 Mart 2016 - 20:50 'de eklendi
Ankara’da terör saldırısı: 34 ölü, 125 yaralı

Ankara’nın kalbindeki Güvenpark’ta akşam saatlerinde şiddetli bir patlama meydana geldi. Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamaya göre, patlama nedeniyle 34 kişi yaşamını yitirdi. Şiddetli patlamanın etkisiyle hastaneye kaldırılan 125 de yaralı bulunuyor. Hastanedeki yaralılardan 19’unun da durumunun ağır olduğu ifade edildi.

VALİLİK AÇIKLADI: KIZILAY TRAFİĞE KAPALI KALACAK

ERDOĞAN’DAN ANKARA SALDIRISI İÇİN İLK AÇIKLAMA

Türkiye’nin başkenti Ankara bir kez daha terör saldırısına sahne oldu. Geçtiğimiz ay bombalı araçla gerçekleştirilen saldırının bir benzeri bu kez Ankara’nın daha merkezi bir noktası olan Güvenpark yakınlarında gerçekleştirildi.

13 Mart Ankara saldırısının gerçekleştirildiği nokta.

13 Mart Ankara saldırısının gerçekleştirildiği nokta.

13 Mart 2016 Pazar günü akşam saatlerinde Güvenpark yakınlarındaki otobüs duraklarında bir bomba patlatıldı. Patlamanın etkisiyle, son açıklamaya göre 34 kişi öldü, 125 kişi de yaralandı.

ANKARA’DAKİ PATLAMANIN ARDINDAN İLK GÖRÜNTÜLER

ABD BÜYÜKELÇİLİĞİ KISA BİR SÜRE ÖNCE UYARMIŞTI

Patlamanın ardından çok sayıda araç alev alarak yanmaya başladı. Şiddetli patlamanın etkisiyle etraf savaş alanına dönerken, otobüs duraklarının eriyen oturma bölümleri, patlayıcının tesirini gözler önüne serdi. Patlamanın hemen ardından, Başbakanlık kararıyla radyo, televizyon ve internet sitelerine geçici yayın yasağı getirildi. Bu karardan kısa bir süre sonra önce internet yavaşlatırılırken, ardından da Twitter ve Facebook’un engellenmesi kararı alındı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER