Magazzin – En son magazin haberleri

Ali Nesin’den tavuk sorusu

Matematik profesörü Ali Nesin’in Facebook üzerinden paylaştığı tavuk sorusu sosyal medyanın gündeminde… Prof. Dr. Ali Nesin, Facebook hesabından takipçileri ile bir soru paylaştı.  Sosyal medyaya “Tavuk sorusu” olarak yansıyan olay, Ekşi Sözlük ve Twitter’ın gündeminde oturdu. Metematikçi Nesin, “Bu gece çocuklarıma büyüyünce matematikçi olsunlar diye şu soruyu sordum” ifadeleriyle takipçilerine şu soruyu yöneltti: “Adamın biri […]

04 Nisan 2016 - 23:23 'de eklendi
Ali Nesin’den tavuk sorusu

Matematik profesörü Ali Nesin’in Facebook üzerinden paylaştığı tavuk sorusu sosyal medyanın gündeminde…

Prof. Dr. Ali Nesin, Facebook hesabından takipçileri ile bir soru paylaştı.  Sosyal medyaya “Tavuk sorusu” olarak yansıyan olay, Ekşi Sözlük ve Twitter’ın gündeminde oturdu.

Metematikçi Nesin, “Bu gece çocuklarıma büyüyünce matematikçi olsunlar diye şu soruyu sordum” ifadeleriyle takipçilerine şu soruyu yöneltti:

“Adamın biri tavukçuya girer, “Bu tavukların yarısını ver, bir de yarım tavuk ver” der. Tavukçu adamın isteğini yerine getirir. Ardından kadının biri aynı tavukçuya girer, “Bu tavukların yarısını ver, bir de yarım tavuk ver” der. Tavukçu kadının isteğini yerine getirir. Ardından bir genç aynı tavukçuya girer, “Bu tavukların yarısını ver, bir de yarım tavuk ver” der. Tavukçu gencin isteğini yerine getirir. Ve tavukçuda hiç tavuk kalmaz! Tavukçuda başlangıçta kaç tavuk varmış? Çocuklar tavukçu olmaya karar verdiler.”

ALİ NESİN’İN TAVUK SORUSUNA ONLARCA YANIT GELDİ

Nesin’in bu sorusuna hem Facebook’tan hem de Ekşi Sözlük’ten onlarca yanıt geldi. “Yanıtı hoca da bilmiyor” gibi espirili yorumların yanı sıra, soruyu çözmek için formül paylaşanlar da oldu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER