Magazzin – En son magazin haberleri

ABD’den uyarı: Türkiye’yi terk edin

İsrail’in vatandaşlarına ‘Türkiye’yi terk edin’ uyarısının ardından bir uyarı da ABD’den geldi. Amerika Birleşik Devletleri, Adana, İzmir ve Muğla’daki personellerinin ailelerine, Türkiye’den ayrılma çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD yolunda olduğu sırada alınan bu karar, sosyal medyada yeni bir tartışma başlatırken, Türk yetkililerden konuya ilişkin bir açıklama henüz gelmiş değil. ABD Avrupa Komutanlığı’ndan yapılan […]

29 Mart 2016 - 18:56 'de eklendi
ABD’den uyarı: Türkiye’yi terk edin

İsrail’in vatandaşlarına ‘Türkiye’yi terk edin’ uyarısının ardından bir uyarı da ABD’den geldi. Amerika Birleşik Devletleri, Adana, İzmir ve Muğla’daki personellerinin ailelerine, Türkiye’den ayrılma çağrısı yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ABD yolunda olduğu sırada alınan bu karar, sosyal medyada yeni bir tartışma başlatırken, Türk yetkililerden konuya ilişkin bir açıklama henüz gelmiş değil.

ABD Avrupa Komutanlığı’ndan yapılan açıklamada, “ABD Savunma Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı ile koordinasyon içinde İncirlik Hava Üssü dahil, Adana, İzmir ve Muğla’daki askeri personelin ailelerinin Türkiye’den ayrılmalarına karar verdi” denildi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER