Magazzin – En son magazin haberleri

20’lik diş ağrısı sandı, kanser olduğu ortaya çıktı

İngiltere’de 18 yaşındaki Nadia Hobbs isimli bir genç kız, bir süredir ağzında hissettiği ağrı ve şişliği, ’20’lik diş’ olarak yorumladı. Ancak gerçek doktora gitmesinin ardından ortaya çıkacaktı. Genç kız ağrıları sebebiyle, o bölgeye sık sık masaj yapıyordu. Masajları sırasında bir kitle hisseden Hobbs, başlarda daha beze boyutunda olan kitlenin gün geçtikçe daha da büyüdüğünü farkına vardı. Genç kız […]

28 Mart 2016 - 20:57 'de eklendi
20’lik diş ağrısı sandı, kanser olduğu ortaya çıktı

İngiltere’de 18 yaşındaki Nadia Hobbs isimli bir genç kız, bir süredir ağzında hissettiği ağrı ve şişliği, ’20’lik diş’ olarak yorumladı. Ancak gerçek doktora gitmesinin ardından ortaya çıkacaktı.

20lik-dis-agrisi-zannettigi-kanser-cikti-6753719

Genç kız ağrıları sebebiyle, o bölgeye sık sık masaj yapıyordu. Masajları sırasında bir kitle hisseden Hobbs, başlarda daha beze boyutunda olan kitlenin gün geçtikçe daha da büyüdüğünü farkına vardı. Genç kız bu büyüme sonrasında endişelenip doktora gitti.

20lik-dis-agrisi-zannettigi-kanser-cikti-6753721

Doktorlar 18 yaşındaki genç kızın hemen MR’ını çekti. Başlarda ’20lik diş’ ağrısı olarak yorumlanan bu ağrının sebebi de böylece ortaya çıkmıştı. Doktorlar, genç kıza ‘kanser’ teşhisi koydu.

20lik-dis-agrisi-zannettigi-kanser-cikti-6753717

Acilen kemoterapi tedavisine başlayan genç kız, doktorlarının yaptığı kontrollerde az rastlanır bir kanser türünde mağdur olduğunu anladı.

20lik-dis-agrisi-zannettigi-kanser-cikti-6753722

Kemoterapi tedavisi sonrasında genç kızın tümörü ciddi oranda küçüldü. Genç kız, hikayesini paylaşarak çene ağrısının önemsenmesi gerektiğine vurgu yapıyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER