Magazzin – En son magazin haberleri

WhatsApp uçtan uca şifreleme

WhatsApp uçtan uca şifreleme dönemi başladı. WhatsApp uçtan uca şifreleme ile birlikte sohbetler daha güvenli saklanacak. Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta arkadaşları ile mesajlaşanlar WhatsApp uçtan uca şifreleme uyarısı görünce şaşırdı. Peki nedir bu yenilik? WhatsApp’ın yeni teknolojisi sayesinde, arkadaşlarınız ile yaptığınız görüşmeler artık daha güvenli olacak. Uçtan uca şifreleme yöntemi, iki telefon arasındaki mesajları gönderen […]

05 Nisan 2016 - 23:11 'de eklendi
WhatsApp uçtan uca şifreleme

WhatsApp uçtan uca şifreleme dönemi başladı. WhatsApp uçtan uca şifreleme ile birlikte sohbetler daha güvenli saklanacak.

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp’ta arkadaşları ile mesajlaşanlar WhatsApp uçtan uca şifreleme uyarısı görünce şaşırdı. Peki nedir bu yenilik? WhatsApp’ın yeni teknolojisi sayesinde, arkadaşlarınız ile yaptığınız görüşmeler artık daha güvenli olacak. Uçtan uca şifreleme yöntemi, iki telefon arasındaki mesajları gönderen ve alan kişi arasında, ‘şifrelenmiş’ şekilde gönderilmesini sağlıyor.

WhatsApp’ın Open Whisper Systems ile birlikte yaptığı işbirliği ile ortaya çıkan yeni teknoloji, WhatsApp’ı günümüzün en güvenilir mesajlaşma uygulaması yaptı. Metin şeklindeki mesajları, gönderilen fotoğraf ve videolar ve yapılan sesli aramaları şifreleyen yeni güvenlik duvarı ile birlikte, görüşmeleriniz bir başkaları tarafından ele geçirilemeyecek.

Şifrelenmiş mesajlar sayesinde gönderdiğiniz içerik sadece siz ve karşı taraf tarafından görülebilecek. Üçüncü kişiler bu içeriklere ulaşamayacak. Otomatik olarak yapılan şifreleme ile birlikte WhatsApp, gönderilen mesajları çok kısa bir süre kendi sunucularında barındırmış olsa bile, bu uygulama sayesinde kimse bu mesajları göremeyecek.

WhatsApp uçtan uca şifreleme teknolojisini kullanabilmek için uygulamanın son sürümünü indirmiş olmanız gerekiyor.

Milyonlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp yeni teknolojisini, resmi internet sitesi üzerinden, “Gizlilik ve güvenlik DNA’mızda var, işte bu nedenle uygulamamızın en son sürümünde uçtan uca şifreleme özelliği de var. Uçtan uca şifrelendiğinde mesajlarınızın, fotoğraflarınızın, videolarınızın, sesli mesajlarınızın, belgelerinizin ve aramalarınızın yanlış ellere düşmesi engellenmiş olur” ifadeleriyle duyurdu.

whatsapp-uctan-uca-sifreleme

WHATSAPP UÇTAN UCA ŞİFRELEME NASIL YAPILIR

Bir sohbetin uçtan uca şifrelenmiş olduğunu onaylamak için, sohbeti açıp, kişi bilgisi/gruo bilgisine girip, kişi ya da grup ismine dokunduktan sonra QR kodunu ve 60 haneli numarayı görmek için şifrelemeye dokunmanız gerekiyor.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER