Magazzin – En son magazin haberleri

TRT’de canlı bomba propagandası

TRT bünyesinde yayın yapan TRT Belgesel kanalındaki canlı bomba belgeseli, sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu. TRT’de yayınlanan bir belgesel Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Pusula Doğu isimli belgeselde, küçük bir Suriyeli kız çocuğu, babasını öldürenlerle ilgili olarak soruları yanıtlıyor. Belgeselde, kız çocuğuna “Savaşmak zorunda kalsan ne yapardın” şeklinde bir soru yöneltiyor. Kız çocuğunun verdiği yanıt ise […]

28 Mart 2016 - 22:32 'de eklendi
TRT’de canlı bomba propagandası

TRT bünyesinde yayın yapan TRT Belgesel kanalındaki canlı bomba belgeseli, sosyal medyada büyük tepkilere neden oldu.

TRT’de yayınlanan bir belgesel Türkiye’yi ayağa kaldırdı. Pusula Doğu isimli belgeselde, küçük bir Suriyeli kız çocuğu, babasını öldürenlerle ilgili olarak soruları yanıtlıyor. Belgeselde, kız çocuğuna “Savaşmak zorunda kalsan ne yapardın” şeklinde bir soru yöneltiyor. Kız çocuğunun verdiği yanıt ise kan donduracak cinsten: Kontrol noktasında kendimi patlatırdım.

trt belgesel canlı bomba

İşte bu ifadelerin yer aldığı belgeselin TRT’de yayınlanmasının ardından sosyal medya ayağa kalktı. Kullanıcılar, #TRTdeCanlıBombaPropagandası etiketi altında TRT’ye büyük tepki gösterirken, CHP’nin İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, konuyu Meclis gündemine taşıyacağını söyledi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER