Magazzin – En son magazin haberleri

Oya Aydoğan’ın cenazesinde büyük ayıp: Koş koş…

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncusu Oya Aydoğan, Aort damarının yırtılmasının ardından 12 saat süren bir ameliyat geçirmiş, sonrasında yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Aydoğan, geçtiğimiz pazar günü yaşamını yitirmiş, cenazesi de önceki gün İstanbul’dan kaldırılmıştı. Oya Aydoğan’ın cenazesinde yaşanan büyük ayıbı bugün HT Magazin yazarı Ersin Övet yazdı. Övet’in yazısı şöyle: Övet’in yazısı şöyle: Hatta bir kadın […]

18 Mayıs 2016 - 10:20 'de eklendi
Oya Aydoğan’ın cenazesinde büyük ayıp: Koş koş…

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncusu Oya Aydoğan, Aort damarının yırtılmasının ardından 12 saat süren bir ameliyat geçirmiş, sonrasında yoğun bakımda tedavi altına alınmıştı. Aydoğan, geçtiğimiz pazar günü yaşamını yitirmiş, cenazesi de önceki gün İstanbul’dan kaldırılmıştı.

Oya Aydoğan’ın cenazesinde yaşanan büyük ayıbı bugün HT Magazin yazarı Ersin Övet yazdı. Övet’in yazısı şöyle:

Övet’in yazısı şöyle:

Hatta bir kadın küçücük çocuğunu ünlülerle fotoğraf çektirmek için itiyordu. O kadını daha sonra Ulus Mezarlığı’nda mezar başında gördüm. Çocuk en öndeydi. Kadir İnanır gelince derinlerden “Koş koş Kadir İnanır geldi” diye bir erkek sesi duydum. Ben gazeteciler sandım ama hiç öyle değildi. Fotoğraf çekmek için ünlü kollayan bir hayrandı.

AORT YIRTILMASI NEDENIYLE BIR HAFTADIR TEDAVI GORDUGU HASTANEDE HAYATA VEDA EDEN TURK SINEMASI'NIN UNLU OYUNCUSU OYA AYDOGAN, LEVENT'TEKI AFET YOLAL CAMII'NDE IKINDI VAKTI DUZENLENEN TORENIN ARDINDAN ULUS MEZARLIGI'NA DEFNEDILDI. FOTOGRAF: ENVER ALAS / ISTANBUL, (DHA)

Tamam bizim normal insana saygımız yok ama cenazeye, ölüye, hayatını kaybedene de yok. Ne tuhaf insanlarız. Benim aklım almıyor. Almayacak. Hayır ünlüler de haklı olarak sıkılıyor, bunalıyor. Biri o sinirle kötü bir şey yapsa herkes “Vay şımarık ünlüler” diye söylemediğini bırakmaz.

Ama ortada bir cenaze var. Normal zamanda fotoğraf çektirmek istemeyen ünlüye kızıyorum ama cenazelerde yapmayın hanımlar beyler. Gerçekten çok ayıp yapmayın. Az biraz utanın. Az biraz sıkılın. Az biraz saygılı olun. Sizin acınız olduğunda hangi kafalarda oluyorsunuz bilmiyorum ama yapmayın. Yazıktır, günahtır.

Oya Aydoğan cenazelerde yaşanan vefasızlıktan hep dert yanar ve çok korkardı. Hatta “Benim cenazeme kimse gelmeyecek. Birkaç kişi gelirse iyi. Yeşilçam’da kimse birbirine sahip çıkmaz” derdi. Oya Aydoğan kendi cenazesini görse inanamazdı. Şok geçirirdi. Çünkü herkes ordaydı. Gün boyu “Oya görse bu durumu inanamaz. Tam da istediği gibi oluyor” yorumu yapıldı.

İBRAHİM TATLISES ARABADA BEKLEDİ

Evet cami çok kalabalıktı, mezarlık çok kalabalıktı. Hatta bir ara İbrahim Tatlıses arabanın içinde mezarlıktaki kalabalığın azalmasını bekledi Oya Aydoğan’ı mezarı başında ziyaret etmek için. Ciddi bir sevgi seli yaşandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER