Magazzin – En son magazin haberleri

Okulların tatil olduğu iller

Türkiye genelinde etkisin gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar yarın (18 Ocak Pazartesi) tatil edildi. İşte okulların tatil edildiği il ve ilçelerin listesi: KOCAELİ Kocaeli’nde etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle okulların pazartesi günü tatil edildiği bildirildi. Valiliğin, konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle: “Meteorolojik verilere göre, yoğun yağmurun ilerleyen saatlerde kar yağışına dönüşeceği, […]

28 Mart 2016 - 21:31 'de eklendi
Okulların tatil olduğu iller

Türkiye genelinde etkisin gösteren yoğun kar yağışı nedeniyle bazı illerde okullar yarın (18 Ocak Pazartesi) tatil edildi.

İşte okulların tatil edildiği il ve ilçelerin listesi:

KOCAELİ

Kocaeli’nde etkili olması beklenen kar yağışı nedeniyle okulların pazartesi günü tatil edildiği bildirildi. Valiliğin, konuya ilişkin yaptığı açıklama şöyle: “Meteorolojik verilere göre, yoğun yağmurun ilerleyen saatlerde kar yağışına dönüşeceği, 18.01.2016 Pazartesi gün boyu kar yağışının devam edeceği anlaşılmıştır. Bu nedenle kar yağışının araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açabileceği olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacı ile il genelinde anaokulları, ilk, orta ve liseler ile (rehabilitasyon merkezleri dahil) eğitim ve öğretime 18.01.2016 Pazartesi günü bir gün süre ile ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan, engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır.”

SAKARYA

Sakarya’da olumsuz hava şartları nedeniyle taşımalı eğitim verilen okullar yarın tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamaya göre, yoğun yağmurun ardından başlaması beklenen kar yağışının herhangi bir olumsuzluğa veya mağduriyete yol açmaması için kent genelinde taşımalı eğitim veren tüm okullarda eğitime yarın ara verildi.

İSTANBUL

İstanbul Valiliği, kar yağışı nedeniyle yarın okulları 1 gün tatil etti. Tatil kararını, İstanbul Valisi Vasip Şahin twitter hesabından duyurdu. Şahin, “Meteorolojik verilere göre İlimizde başlayan kar yağışının yarın öğleden sonra etkisini artırarak sürmesi beklendiğinden herhangi bir sıkıntıya veya mağduriyete yol açmaması için eğitim-öğretime pazartesi günü bir gün süreyle ara verilmiştir” dedi.

MANİSA

Manisa’nın Demirci ilçesinde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilecek. İlçe merkezinde sağanağın ardından başlayan kar yağışı, ulaşımda aksamalara neden oldu. Çok sayıda hasarlı trafik kazası meydana gelirken belediye ekipleri yolları açık tutabilmek için kar temizleme çalışmaları yapıyor.

MUĞLA

Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi. Muğla’da hava muhalefeti nedeniyle eğitime bir gün ara verildi. Muğla’nın Kavaklıdere ilçesinde kar yağışı nedeni ile 18.01.2016 Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün süreyle ara verildi.

UŞAK

Uşak’ta gece saatlerinde başlayan kar yağışı kenti beyaz örtüyle kapladı, sokaklara çıkan vatandaşlar keyifli anlar yaşadı. Uşak’ta başlayan kar yağışıyla birlikte kent merkezi beyaza büründü. Karayolları sürücülerin güvenliği için Uşak-İzmir, Uşak-Ankara ve Uşak Denizli karayollarında, belediye ekipleri de şehir merkezinde ana arterlerde tuzlama çalışması yapmaya başladı. Karın yağmasıyla birlikte vatandaşlara sokaklara çıkarak karın tadını çıkardı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER