Magazzin – En son magazin haberleri

Öğretmenler haykırıyor: Ağustos’ta 50 bin atama

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Ağustos ayında atama olmayabilir açıklamasından sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşayan öğretmenler, sosyal medya üzerinden isteklerini ortaya koymaya devam ediyorlar. Sosyal medya üzerinden Ağustos ayında 50 bin öğretmen ataması için kampanya başlatan öğretmenler Twitter üzerinde ” Agustosta 50BinAtama ” Hashtag’iyle trend topic olmayı başardılar. Bu şekilde seslerini yetkililere ulaştırmaya çalışan […]

28 Mart 2016 - 21:41 'de eklendi
Öğretmenler haykırıyor: Ağustos’ta 50 bin atama

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın Ağustos ayında atama olmayabilir açıklamasından sonra büyük bir hayal kırıklığı yaşayan öğretmenler, sosyal medya üzerinden isteklerini ortaya koymaya devam ediyorlar.

Sosyal medya üzerinden Ağustos ayında 50 bin öğretmen ataması için kampanya başlatan öğretmenler Twitter üzerinde ” Agustosta 50BinAtama ” Hashtag’iyle trend topic olmayı başardılar. Bu şekilde seslerini yetkililere ulaştırmaya çalışan öğretmenlerimiz akşamları etkinlikler yaparak sosyal medya gündeminde ilk sıralarda yer almaya devam ediyorlar. Özellikle aylardır KPSS’ye hazırlanıp emek veren öğretmenler Ağustos ayında adil bir atama kontenjanı istiyorlar.

Bilindiği gibi 30 bin atamanın gerçekleştiği akşam bir televizyon programına katılan MEB Bakanı Nabi Avcı Ağustos ayında öğretmen atamalarının olmayabileceği ve bundan sonra öğretmen atamaların Şubat endeksli olması yönünde planlama yapacaklarını söylemişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER