Magazzin – En son magazin haberleri

Murat Kekilli, ’15 Temmuz Marşı’nı besteledi!

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren Murat Kekilli ’15 Temmuz Marşı’nı besteledi.

Sanatçı Murat Kekilli, Fetullahçı  darbe girişimine, “15 Temmuz Marşı” eseriyle tepki gösterdi.

Eseri hakkında bilgi veren Kekilli, Türk milletinin, 15 Temmuz’daki başarısız darbe girişiminin ardından günlerdir meydanlarda dünyada eşine ender rastlanan şekilde bağımsızlık nöbeti tuttuğunu söyledi.

“MİLLETİMİZ BAĞIMSIZLIĞINI KİMSEYE KAPTIRMADI”

Kekilli, kendisinin de ilk günden itibaren Türk milletinin bir ferdi olarak meydanlarda olduğunu anlatarak, “Daha önceki darbe girişimlerinde çaresiz kalan milletimiz, bu defa Başkomutan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın emriyle sokaklara döküldü ve bağımsızlığını kimseye kaptırmadı. Her ne görüşte olursa olsun kendi iradesini bir avuç gözü dönmüş, haplanmış insanın eline bırakmadı” diye konuştu.

“KİMSE HESAP EDEMEDİ”

Türk insanının savaş uçaklarına, çelik tanklara karşı koyan, ete kemiğe bürünmüş kahramanlar olduğunu ifade eden Kekilli, vatandaşların darbe girişimine bu derece, imanla karşı çıkacağını kimsenin hesap edemediği kaydetti.

İSTİKLAL MARŞINI REFERANS ALDI

Kekilli, meydanlarda sabrına, ferasetine ve gücüne tanık olduğu halk için “15 Temmuz Marşı”nı bestelediğini dile getirerek, şöyle devam etti:

“Bu marşı, birlik ve beraberliğimizin sembolü İstiklal Marşı’mızı referans alarak hem halkımızın kahramanlığına hem de son zamanlarda yara almış olan halk, asker ve poliskardeşliğinin bütünlüğüne katkıda bulunmak amacıyla yaptım. Başlangıçta milletimizin gençliği için düşündüğüm bu marşı, sadece gençliğimize değil bütün milletimize hediye etmekten onur duyuyorum.”

KLİPTE MİLLİ UNSURLAR YER ALIYOR

Marşın, Murat Kekilli’nin ay yıldızlı kalpaklı fotoğrafıyla başlayan klibinde, Çanakkale Şehitliği, deniz, hava ve kara kuvvetleri, emniyet güçleri ile selatin camileri ve milli değerlerden görüntüler yer alıyor.

“Şanlı yurdumun tarihine bak / Var mıdır ki eşi benzeri? / Dağı, taşı, toprağı, tek, bir yüreği / Çınlıyor şehitlerin sesi / Haydi, haydi, haydi sen de durma / Sen de vatan millet aşkına / Sen de çalış Allah aşkına” sözleriyle başlayan eserde, mehter müziği enstrümanları kullandı.

30 Temmuz 2016 - 15:03 'de eklendi
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON EKLENENLER