Magazzin – En son magazin haberleri

İstanbul’da okullar tatil mi? Yoğun kar yağışı geliyor

İstanbul’u da yoğun bir şekilde etkisi altına alacak olan kar yağışıyla ilgili İstanbul Valiliği’nden açıklama geldi. Ülkemizi şiddetli bir şekilde etkisi altına alması beklenen soğuk hava dalgası yurda giriş yaptı. Konuyla ilgili İstanbul Valiliği’nde de açıklama gecikmedi. İstanbul’da yaşayanların merakla beklediği soğuk hava dalgası ülkemize giriş yaptı. Sabah saatlerinden itibaren yağmurla etkisini gösteren soğuk hava […]

28 Mart 2016 - 21:27 'de eklendi
İstanbul’da okullar tatil mi? Yoğun kar yağışı geliyor

İstanbul’u da yoğun bir şekilde etkisi altına alacak olan kar yağışıyla ilgili İstanbul Valiliği’nden açıklama geldi.

Ülkemizi şiddetli bir şekilde etkisi altına alması beklenen soğuk hava dalgası yurda giriş yaptı. Konuyla ilgili İstanbul Valiliği’nde de açıklama gecikmedi.

İstanbul’da yaşayanların merakla beklediği soğuk hava dalgası ülkemize giriş yaptı. Sabah saatlerinden itibaren yağmurla etkisini gösteren soğuk hava dalgasının akşam saatlerinde yerini kara bırakması bekleniyor. İstanbul Valiliği’nden de vatandaşları uyardı.

Meteoroloji açıkladı! Yoğun kar yağışı hangi illeri vuracak

Zorunlu olmadıkça dışarı çıkmayın açıklaması geldi

Yoğun şekilde geçeceği tahmin edilen kar yağışıyla ilgili İstanbul Valiliği’nden de açıklama geldi. Valilikten yapılan açıklamada, “İstanbul’da 17 Ocak Pazar günü kuvvetli sağanak yağmur şeklinde görülecek olan yağışın, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar yağışına dönüşmesi, aralıklarla Salı akşamına kadar yerel olarak etkili olacağı tahmin edilmektedir.

Rüzgârın güneyli yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına (50-90 km/saat) şeklinde esmesi ve sıcaklığın Pazartesi günü hissedilir derecede azalarak 0 dereceye kadar düşmesi beklenmektedir.

Bu nedenle vatandaşlarımızın;

Zorunlu olmadıkça özel araçları ile trafiğe çıkmamaları, araçları ile yola çıkan vatandaşlarımızın mutlaka kar lastiği, zincir, takoz ve çekme halatı kullanmaları/ bulundurmaları, araçların teknik yönden gerekli kontrollerini yaptırmaları, trafik kuralları, işaret ve işaretçilerine uymaları, resmi makamlara ait duyuruları takip etmeleri seyahat, can ve mal güvenliği açısından önem arz etmektedir.” açıklaması yapıldı. Okulların tatil edilmesiyle ilgili valilikten henüz bir açıklama gelmedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER