Magazzin – En son magazin haberleri

İstanbul’a yoğun kar yağışı geliyor

Yurdumuzu etkisi altına alan soğuk hava dalgası bu akşamdan itibaren yoğun kar yağışına dönecek. Ülkemizi etkisi altına alan soğuk hava dalgası yoğun kar yağışı olarak bu akşamdan itibaren kendisini gösterecek. İstanbullular artık kar yağışı haberlerini duyunca korkmaya başlar oldu. Karın tadını çıkarmak yerine ulaşım nasıl olacak sorularını düşünen İstanbulluları yine düşündüren bir haber geldi. İstanbul’a kar […]

28 Mart 2016 - 21:24 'de eklendi
İstanbul’a yoğun kar yağışı geliyor

Yurdumuzu etkisi altına alan soğuk hava dalgası bu akşamdan itibaren yoğun kar yağışına dönecek.

Ülkemizi etkisi altına alan soğuk hava dalgası yoğun kar yağışı olarak bu akşamdan itibaren kendisini gösterecek.

İstanbullular artık kar yağışı haberlerini duyunca korkmaya başlar oldu. Karın tadını çıkarmak yerine ulaşım nasıl olacak sorularını düşünen İstanbulluları yine düşündüren bir haber geldi.

İstanbul’a kar ne zaman gelecek?

İstanbulluların en çok merak ettiği konu kar yağışının ne zaman geleceği ve ne kadar süreceği.

Twitter üzerinden yayın yapan ve geçtiğimiz ay yağan kar yağışının saatine kadar bilen @EffectSea yine vatandaşları bilgilendiren açıklamalarda bulundu.

Meteoroloji açıkladı! Yoğun kar yağışı hangi illeri vuracak

@EffectSea’nin sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalar pekte iç açıcı cinsten değil.

@EffectSea’den yapılan açıklamaya göre Istanbul’da kar yağışının Avrupa Yakasının yüksek yerlerinde Pazar akşam saatlerinden sonra, Anadolu Yakasının yükseklerinde gece saatlerine doğru (Pazarı Pazartesiye bağlayan gece), gelmesi bekleniyor.

Hayatı olumsuz etkileyecek

İnsanları kar yağışı konusunda bilgilendiren ve bunu yaparkende hiç bir şekilde bi beklenti içerisi içerisinde olmayan @EffectSea, özellikle pazartesi günü kar yağışının hayatı olumsuz etkileyeceği görüşünde.

241220141321549307455_2

İşte @EffectSea’nin yaptığı o açıklama: 

“Istanbul’da kar yağışının Avrupa Yakasının yüksek yerlerinde Pazar akşam saatlerinden sonra, Anadolu Yakasının yükseklerinde gece saatlerine doğru(Pazarı Pazartesiye bağlayan gece), tüm şehirde ise gece saatlerinden sonra kara dönmesini bekliyoruz.

Yağışlar Pazartesi gün boyu yoğun şekilde etkili olacak. Hayatı ciddi oranda etkileyecektir. Salı günü yağışların tüm şehirde devam etmesini ancak Anadolu Yakasında daha etkili olmasını bekliyoruz. Çarşamba belki hafif kar geçişleri görülebilir.

Çok merak ettiğiniz santim işine geçelim. İstanbul’da kıyılarda minimum 15 cm, Avrupa Yakasının yükseklerinde minimum 20-25 cm, Anadolu Yakasının yükseklerinde minimum 30 cm kar bekliyoruz.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER