Magazzin – En son magazin haberleri

“Hangimiz Sevmedik” ekibinden videolu darbe tepkisi

“Hangimiz Sevmedik” dizisinin yönetmeni Metin Balekoğlu, “Darbeye karşıyız, demokrasiden yanayız. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.

TRT 1’de izleyiciyle buluşan dizinin ekibi, Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine, sosyal medya üzerinde yayımladığı videoyla tepki gösterdi.

“Darbeye Hayır Demokrasiye Evet” mesajıylaTwitter, Facebook ve Instagram’da yayımlanan videoda konuşan yönetmen Balekoğlu, “Darbeye karşıyız, demokrasiden yanayız. Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.” ifadelerini kullandı.

TEK BİR AĞIZDAN “DEMOKRASİYE HAYIR”

Dizinin senaristleri Alphan Dikmen ve Başak Angigün, tek bir ağızdan verdiklerini mesajda, “Demokrasi güzel bir geleceğin güvencesidir. Çocuklarımızın güzel geleceği için demokrasimize sahip çıkıyoruz.” şeklinde görüşlerini dile getirdi. Başrol oyuncularındanAltan Erkekli, demokrasiye sekte vuracak her türlü girişime karşı olduğunu belirtirken, dizide “Şener” karakterini canlandıran Cengiz Bozkurt ise “Her türlü darbeye karşıyım. Darbenin iyisi kötüsü olmaz. Darbeler hiçbir zaman halkın yararına iş yapmazlar.” değerlendirmesinde bulundu.

 HER TÜRLÜ SALDIRIYA KARŞI “DEMOKRASİYE EVET”

Oyuncu Can Yaman, “Milletimiz devletimize karşı içeriden veya dışarıdan yapılan, yapılacak her türlü saldırıya karşı kenetlenerek demokrasiye ‘evet’, darbeye ‘hayır’ demiştir. Bu uğurda can veren şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar dilerim.” mesajını paylaştı.

Dizide “Feridun” karakterini canlandıran Doğa Konakoğlu, darbe girişimine tepkisini, “Bu demokrasi mücadelesinde kaybettiğimiz tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum.” sözleriyle aktardı.

23 Temmuz 2016 - 16:50 'de eklendi
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON EKLENENLER