Magazzin – En son magazin haberleri

GFB lideri Sefa Kalya kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Fenerbahçe tribün grubu Genç Fenerbahçeliler‘in lideri Sefa Kalya hayatını kaybetti. Sefa Kalya cenaze si Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Son olarak Genç Fenerbahçeliler grubunun Niğde’deki toplantısına katılan Sefa Kalya, Taksim’de bulunan Peak Otel’de geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu. Anadolu Ajansı’nın verdiği bilgiye göre olay otel görevlilerinin Sefa Kalya’ya ulaşamamasıyla ortaya çıktı. Görevlilerin polise haber […]

28 Mart 2016 - 22:06 'de eklendi
GFB lideri Sefa Kalya kalp krizi sonucu hayatını kaybetti

Fenerbahçe tribün grubu Genç Fenerbahçeliler‘in lideri Sefa Kalya hayatını kaybetti. Sefa Kalya cenaze si Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Son olarak Genç Fenerbahçeliler grubunun Niğde’deki toplantısına katılan Sefa Kalya, Taksim’de bulunan Peak Otel’de geçirdiği kalp krizi nedeniyle hayata gözlerini yumdu.

Anadolu Ajansı’nın verdiği bilgiye göre olay otel görevlilerinin Sefa Kalya’ya ulaşamamasıyla ortaya çıktı. Görevlilerin polise haber vermesiyle emniyet güçleri otele geldi. Polis, girdiği odada Kalya’nın cansız bedenini buldu. Cumhuriyet Savcısı tarafından yapılan ilk incelemede, Kalya’nın bedeninde bir darp ya da yaralama izine rastlanılmadı. Cenazenin incelemelerin ardından Yenibosna’daki Adli Tıp Kurumu’na kaldırılacağı öğrenildi.

AZİZ YILDIRIM İLE TERS DÜŞTÜ

Uzun yıllardır Fenerbahçe tribünlerinde yer alan ‘Sefa Reis’ son yıllarda, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ile düştüğü görüş ayrılıkları ve tartışmalarla kamuoyunda yer aldı.

Tribün dünyasında ‘Sefa Reis’ ve ‘Kürt Sefa’ olarak bilinen Kalya, sarı-lacivertli ekibin tribünlerinde yaşadığı bir çok olay netiçesinde cezaevinde yatmıştı. Cinayete azmettirmek, kasten adam yaralamak, örgüt kurmak ve örgütü yönetmek ile birlikte sporda şiddet yasasına muhalefet suçundan tutuklama istemleriyle mahkemeye sevk edilmişti.

Sefa Kalya - Fenerbahçe tribününde bir maç.

Sefa Kalya – Fenerbahçe tribününde bir maç.

ŞAMPİYONLUK GECESİ YAŞANANLAR

Kalya’nın adı son olarak Fenerbahçe’nin 11 Mayıs 2014 gecesi gerçekleştirdiği şampiyonluk kutlamasında yaşananlarla gündeme gelmişti. Fenerbahçe’nin efsanevi Brezilyalısı Alex de Souza lehine, Genç Fenerbahçeliler tarafından yapılan tezahürat, başkan Aziz Yıldırım’ı çileden çıkarmış; Yıldırım, GFB’lilerin olduğu tribüne dönüp, “Paralı köpekler” diye bağırmıştı. Bu olayın ardından Fenerbahçe yönetimi ile Genç Fenerbahçeliler grubunun arası daha da açılmıştı.

Aziz Yıldırım, GFB tribününe 'Paralı köpekler' diye bağırmıştı.

Aziz Yıldırım, GFB tribününe ‘Paralı köpekler’ diye bağırmıştı.

Yaşanan gerilim Sefa Kalya tarafından mahkemeye taşınmıştı. Kalya, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım’dan şikayetçi olarak dava açmıştı. Aziz Yıldırım da bu duruma karşı bir hamle yaparak, Kalya’yı Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı’na aldırmamıştı.

GRUBUNA SON MESAJI

Kalya, son olarak GFB’nin Niğde’de düzenlediği toplantıda görülmüştü. Toplantının ardından Genç Fenerbahçeliler’in resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yapan Kalya, şu ifadeleri kullanmıştı.

Her yıl geleneksel olarak düzenlediğimiz GFB temsilcilik toplantısı bu yıl Niğde GFB ev sahipliğinde Niğde’de düzenlendi. Çoşkulu ve güzel anların yaşandığı bu toplantıda tüm kardeşlerimle birlikte olmak ve onların sevgilerini yaşamak benim için en büyük gurur kaynağı her zaman varolun…

Ayrıca; Toplantıda yerini alan başta Niğde ve İstanbul olmak üzere tüm il,ilçe ve alt gruplarımızada sonsuz teşekkürler. Toplantıda alınan yeni kararlarında camiamıza ve grubumuza hayırlı olması dileğiyle, herşey Fenerbahçe için. Saygılarımla, Sefa Kalya.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER