Magazzin – En son magazin haberleri

Eski eşinden Müge Anlı’ya şok suçlamalar

Gazeteci Burhan Akdağ, Sunucu Müge Anlı ile olaylı biten evliliğinin kitabını yazdı. Hırsız suçlamaları, mahkeme koridorları, karakollar, kelepçeler, hapis cezaları? İkisi de ünlü. İkisi de gazeteci. İkisi de magazinci. İkisi de başarılı… Burhan Akdağ ve Müge Anlı. Ve bu ikilinin evlilikleri-boşanmaları kitap oldu. Tutkulu bir aşkla başlayan ilişki evlilikle sonuçlanıyor, bir çocukla taçlanmışken birden mutlu […]

26 Mayıs 2016 - 17:30 'de eklendi
Eski eşinden Müge Anlı’ya şok suçlamalar

Gazeteci Burhan Akdağ, Sunucu Müge Anlı ile olaylı biten evliliğinin kitabını yazdı. Hırsız suçlamaları, mahkeme koridorları, karakollar, kelepçeler, hapis cezaları?

İkisi de ünlü. İkisi de gazeteci. İkisi de magazinci. İkisi de başarılı… Burhan Akdağ ve Müge Anlı. Ve bu ikilinin evlilikleri-boşanmaları kitap oldu.

Tutkulu bir aşkla başlayan ilişki evlilikle sonuçlanıyor, bir çocukla taçlanmışken birden mutlu son yok oluyor. Bahara yakın günlerde tam kocakarı soğukları zamanı yerle bir oluyor hayat. Acılı bir serüven başlıyor.

Mahkeme koridorları, karakollar, kelepçeler, hatta ertelenen hapis cezaları? Ardı ardına gelen suçlamalar ve gözyaşı.

“Koynumdaki Yılan” kitabı, “Kızını görmek isteyen bir babanın kimi zaman öfkeli, kimi zaman hüzünlü direnişidir” Burhan Akdağ ve kızının özlemini şöyle dile getiriyor:

“Cumayı cumartesiye bağlayan gece heyecandan neredeyse hiç uyuyamadım. Her tarafım kıpır kıpırdı. Hayal kuruyordum. O cumartesi günü saat sabah on gibi Kadıköy Hasanpaşa’ daki İcra Dairesi’nin önündeydim. Binalara bakan bankın üzerinde oturmuş heyecanla buluşmayı bekliyordum. Halbuki saat on ikide buluşacaktık. Her yer bomboştu, içeride sadece bir polis memuru vardı nöbette, bir de ben vardım dışarıda. Kalbim yerinden fırlayacak gibiydi. Hayatım boyunca hiç böyle bir heyecan yaşadığımı hatırlamıyordum. Sevgilisini bekleyen yeni aşık gibi belki ondan da yoğun bir heyecan içindeydim. Dakikaları sayıyordum, 2 saat giderek uzuyordu. Onikiye çeyrek kala pedagog geldi. Giden gelen arabaları gözetliyordum, arabayla geleceklerini düşünüyordum çünkü. Fakat birden bir taksi yanaştı, taksinin arka sol camında Lidya’yı gördüm. Aylardır görmediğim benim küçüğüm, her şeyim, ‘Lidoş’um oradaydı işte, içimdeki heyecanı, mutluluğu anlatmam imkansız, adeta bayılacak gibiydim, şu anda bile bunları yazarken aynı heyecanı tekrar yaşıyorum. Heyecandan ayağa bile kalkamadım.”

Kısaca, ibretle okunduğunda sağduyunun önemini hatırlatan heyecanlı bir yolculuk bu kitap…

Bu kitabı neden yazdığını da şöyle açıklıyor Burhan Akdağ:

“Bu kitabı yazdım çünkü hayatım ertelendi.; Kendi aldığım eve girdiğim söylenerek “Hırsız!” dendi. Uygulamadığım bir şiddet için şikayet edildim, karakollarda terörist veya katil muamelesi yapılıp kelepçe takıldı. Boşanmıyorum diye durmadı bana “Çeteci!” dedi. İçip içip huzursuzluk çıkarıp Müge Anlı’yı taciz ettiğim söylendi. Mal mülk davası güdüyor, hakkı olanı istemiyor dendi, kendi aldığım arabayı çaldığım gerekçesiyle dava açıldı. Kendi ellerimle büyüttüğüm minik Lidoş’um benden uzaklaştırıldı, onun psikolojisini bozduğum söylendi. Müge Anlı’nın avukatı Yaşar Ağsu babamı dövdü, bizim tahrik edip saldırdığımız söylendi. Üç yıl içinde hakkımda yapılan şikayetler yüzünden adeta “Şikayet Manyağı oldum” Evimdeki bütün özel eşyalarım, mesleki CD ve kaset arşivim, özel dosyalarım taşındı, bana yine hırsız dendi. Kendisinin ismi adı aşk dedikodularında anıldı, benim çapkın ve sadakatsiz olduğum söylendi. Başladığım projeleri onun baskısı yüzünden rafa kaldırmak zorunda bırakıldım. Sürekli verilen dilekçelerle karakollara ifade vermekten uygulamaya çalıştığım projeler yok edildi. Kızımı görmek için icra dairelerinin kapılarında saatlerce bekledim Hukuki olarak kızımı ayda iki kez Pazar günü sabahtan akşama kadar, yılda bir kez de on gün görebilme iznim olduğu halde ıvır zıvır gerekçelerle kızım benden uzaklaştırıldı. Kızımla yalnız ve rahat görüşebilmek için okul servislerinin yolunu gözler hale getirildim.”

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER