Magazzin – En son magazin haberleri

Birce Atalay:Ben sandığın o cani değilim

Birce Akalay, sosyal medya üzerinden yapılan linç girişimine “Beni yaftalamaktan vazgeç kardeşim. Zira ben senin sandığın o cani değilim” diyerek tepki gösterdi.

18 Temmuz 2016 - 14:08 'de eklendi
Birce Atalay:Ben sandığın o cani değilim

Cumhuriyet ve demokrasiye sahip çıkan halkın sokaklara çıkarak bastırdığı darbe girişiminden sonra sosyal medya deyim yerindeyse bir kazan gibi kaynıyor. Darbe girişiminden sonra olayın sıcaklığı henüz tazeyken sosyal medyada yapılan yorumlar ve getirilen eleştiriler hiç umulmadık ve sert tepkilerle karşılaşabiliyor. Özellikle sosyal medyanın ünlü isimlerinin yaptıkları yorumlar büyük bir kesim tarafından takip ediliyor ve yapılan her yorumu büyük bir derinlikle irdeleyen bazı isimler ünlülerin yorumları üzerinden linç kampanyası başlatmak isteyebiliyor.

SAĞDUYUYA ÇAĞRI YAPTI

Ortalık böylesine hassasken, yorumlara ve gelişmelere tepki gösteren isimlerden biri de oyuncu Birce Akalay olmuş. Hesabından konuyla ilgili uzun bir paylaşımda bulunan Akalay’ın mesajında sağduyuya çağrı var. İşte Birce Akalay’ın o satırları:

“BENİ YAFTALAMAKTAN VAZGEÇ KARDEŞİM”

“Darbeler bu ülkeye hiçbir vakitte kazanç olmadı.Tam tersi demokrasinin gelişimini yaraladı, hem ulusal hem de uluslararası platformda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin siyasal kökleşmesini engelledi. Ama her şeyden önce insanı insana, kardeşi kardeşe, babayı oğula, sağı sola, solu sağa kırdırdı. Kaostan yana olabileceğimi düşünmek için insanlığımdan şüphe etmeniz gerekir. Kolay mı o kadar? Ölen onca insanın hakkını yemek, bugün yeniden uyandığım günü, geleceği idrak etmeye çalışırken mümkün mü? Haine, kara düzene belalar sayarken o anneyi nasıl unutur her şeyi birbirine karıştırabilir insan? Bugün hiç olamadığımız kadar birliksek eğer, beni yaftalamaktan vazgeç kardeşim. Zira ben senin sandığın o cani değilim. İlla bir hashtag ile kendimizi ifade edeceksek tabii ki #darbeyehayır yeter ki sen mutlu ol. Ama diyorum ya bunu anlamak için bir hashtage gerek yok. Demokrasi hepimizin özlük haklarını korur unutma. Bu memleket hepimizin, bu büyük acı da hepimizin, aynı bayrağa sarılıyoruz. Askeri, polisi, sivili..Hepsi benim de vatandaşım, Dilerim anlarsın. Hayata aynı zaviyeden bakmıyor olsak da, Birbirimizi anlamak elzem.”

 

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER