Magazzin – En son magazin haberleri

Bestekar Ergüder Yoldaş hayatını kaybetti

Bestekar Ergüder Yoldaş, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Sultan-ı Yegah’ adlı şarkının bestecisi olarak ünlenen 77 yaşındaki Ergüder Yoldaş uzun süredir sağlık sorunlarıyla boğuşuyordu. 3 çocuk babası Yoldaş’ın cenazesi İzmir’de toprağa verilecek. ERGÜDER YOLDAŞ KİMDİR ? 1976′da ses sanatçısı Nur Yoldaş’la evlendi. 70 ve 80′li yılların çok önemli bestecisi olan Yoldaş, Türk pop müziğine “Sultan-ı […]

28 Mart 2016 - 13:18 'de eklendi
Bestekar Ergüder Yoldaş hayatını kaybetti

Bestekar Ergüder Yoldaş, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

Sultan-ı Yegah’ adlı şarkının bestecisi olarak ünlenen 77 yaşındaki Ergüder Yoldaş uzun süredir sağlık sorunlarıyla boğuşuyordu.

3 çocuk babası Yoldaş’ın cenazesi İzmir’de toprağa verilecek.

ERGÜDER YOLDAŞ KİMDİR ?

1976′da ses sanatçısı Nur Yoldaş’la evlendi. 70 ve 80′li yılların çok önemli bestecisi olan Yoldaş, Türk pop müziğine “Sultan-ı Yegah” gibi bir başyapıt armağan etti.

80′lerde, makam müziğiyle popun en iyi, en rafine bileşimini yarattı. Uluslararası yarışmalarda birincilik ödülleri aldı.

İstanbul Şehir Tiyatroları ve İstanbul Festivali direktörlüğü yaptı. 1981′de bestelediği, eşi Nur Yoldaş’ın seslendirdiği Attila İlhan’ın şiiri Sultan-ı Yegíh 45′liğiyle Türk popunda çığır açtı. 1991 yılından sonra uzun süre İstanbul, Büyükada’da inzivada yaşamayı seçti. Son olarak İzmir’de kız kardeşinin yanına yerleşmişti.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER