Magazzin – En son magazin haberleri

‘Rıza Baba’dan olay yaratacak itiraf; burası Türkiye!

Otomobil camında film olduğu için ekiplerin zaman zaman kendisini durdurduğunu belirten Zafer Ergin, “Camı açtığımızda ‘Buyurun amirim, devam edin’ diyorlar” dedi.

01 Temmuz 2016 - 14:03 'de eklendi
‘Rıza Baba’dan olay yaratacak itiraf; burası Türkiye!

“Arka Sokaklar”, 10. sezon finalini bu akşam yapıyor. Zafer Ergin, yani Rıza Baba, tatil öncesi sezon değerlendirmesi yaptı ve yıllardır süren o rolün yansımalarını anlattı.

Dizinin bu akşam yayınlanacak sezon finalinde vurulan ve ölüp ölmeyeceği merak konusu olan usta oyuncu, yıllardır trafik cezası yemediğini belirterek, “Memur arkadaşlar çoğumuzun otomobil camında film olduğu için durduruyor bizi zaten. Camı açtığımızda ‘Buyurun amirim, devam edin’ diyorlar” şeklinde konuştu.

İşte Zafer Ergin’in Hürriyet’e verdiği röportaj;

* Çok uzun soluklu bir dizinin başrolündesiniz. Sizce basın bu projeye ve ekibine hak ettiği ilgiyi gösteriyor mu?

– 10 senedir reytinglerde iyi durumda, hatta bu sene cuma gecelerinin birincisi olan bir diziye basının ilgi göstermemesi ilginç. Halk ilgi gösteriyor ki dizi hep ilk 3’te. Beğenilmemesi ve ilgilenilmemesi için de bir sebep yok. Araştırmak lazım (gülüyor).

* Tüm polis rollerinin “iyi profil” olması, dizinin bu kadar sevilmesinde etkili midir?

– Sanıyorum öyle. Bizimki gibi polisiye dizilerde, toplumsal sorumluluk hususunu dikkate almanız gerekir. Herkesi öldürüp elinizi kolunuzu sallaya sallaya sokakta gezerseniz rol icabı, ortada bir format sıkıntısı olur. Dizilerde mutlaka yasa ve hukuğun olduğunu göstermek gerek. Biz her bölümde hem olanı hem de olması gerekeni göstermeye çalışıyoruz.

arka-sokaklar-in-riza-baba-si-yillardir-trafik-8577089_4841_m
* Cuma akşamı (bugün) sezon finali yapıyorsunuz. Var mı izleyici için hazırladığınız bir sürpriz?

– Seyirciyi ekrana kitleyecek kadar heyecan dolu bir bölüm olacağını söyleyebilirim. “Arka Sokaklar”ın kemikleşmiş ve yeni seyircileri, bütün yazı “Nasıl sonuçlanacak bu olaylar?” diye merak ederek geçirecekler.

* Çok fazla yaralanma vakası yaşanıyor dizide. Akıllarda da hep bir “Vuruldu, ölecek mi? Diziden ayrılacak mı?” sorusu dolanıyor haliyle…

– Parada anlaşamazlarsa ölür giderler sonuçta tabii (gülüyor).

* 10 yıl boyunca aynı rolü canlandırmak, gerçek karaktere etki etmiyor mu? Rıza Baba’ya benzemiş olmalısınız…

– Bizde yok öyle bir sıkıntı. Sonuçta profesyonel oyuncularız.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

İLGİLİ HABERLER